Projekty Ovoce do škol, Mléko do škol

Naše škola se účastní projektu „Ovoce a zelenina do škol“ v rámci kterého je dětem 1. – 5. ročníku  ZDARMA dodáváno jednou měsíčně čerstvé ovoce a zelenina, či 100% džusy.

Základním cílem celého projektu „Ovoce a zelenina do škol“ je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Jako cílová skupina byli po dohodě resortů školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci základních škol, včetně žáků z přípravných tříd.

Dále se naše škole zapojila do projektu „Mléko do škol“. Žáci 1. – 5. ročníku obdrží zdarma jednou měsíčně mléčný výrobek (jogurt, mléko).

Cílem projektu Mléko do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků.

Tento příspěvek patří mezi Školní projekty a granty. Uložte si trvalý odkaz.