Šesťáci ZŠ A. Baráka Lovosice se seznamovali ve Starých Splavech

Příchod žáka do nového kolektivu a přestup na druhý stupeň je výraznou změnou i jedním z nejdůležitějších a nejnáročnějších kroků v dosavadním životě mladého člověka, a proto naše škola každoročně pořádá pro žáky 6. tříd třídenní adaptační pobyt.

Letošní kurz se konal ve dnech 11. – 13. září v penzionu Mlýn ve Starých Splavech.

Tři slunečné dny plné úkolů a her zaměřených na poznávání spolužáků a sebepoznávání utekly velmi rychle. Program byl nápaditý a pestrý. Žáci byli často překvapeni tím, co dokáží a jak reagují v nových situacích. Odjížděli spokojeni, i když by nejraději zůstali ještě několik dní.

Přejeme jim, aby si dobrou náladu, která je provázela pobytem, přenesli i do svých tříd a aby jim vydržela po celou dobu, kdy budou fungovat jako třídní kolektiv.

Letošní pobyt byl financován z dotačního titulu Ústeckého kraje  Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2019.

                                                                                              

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.