Online schůzka pro rodiče vycházejících žáků – vše o podávání přihlášek na SŠ

Ve středu 17. ledna v 16h pořádáme online schůzku pro rodiče vycházejících žáků. Společně projdeme novinky v podání přihlášek na střední školu.

Letos máte na výběr tři různé způsoby, jak podat přihlášku na střední školy. Pokud podáte přihlášku elektronicky, získáte maximum možných výhod, ale podat přihlášku můžete také po vytištění formuláře z online systému (tzv. výpis) nebo listinným formulářem (tzv. tiskopis).

Vyberte si pouze jednu z možností, ideálně tu první.

Systém pro podávání elektronických přihlášek bude spuštěn na doméně www.dipsy.cz v průběhu ledna 2024. Elektronickou přihlášku bude možné podat od 1. 2. 2024 do 20. 2. 2024.

Zítra dostane každý žák desky, ve kterých budou všechny informace k podávání přihlášek a formulář Potvrzení od lékaře. Na každý obor se lékařský posudek vypisuje zvlášť.

V letošním školním roce tedy základní škola neposkytuje žákům přihlášky, jako tomu bylo v minulých letech. Prospěch ze ZŠ je možné doložit pomocí ofoceného vysvědčení. Nicméně naše škola vytiskne každému žákovi výpis známek, který se pak přiloží k přihlášce.

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.