Co to hučí v úlu? Děti z ŠD2 poznaly svět včel

V pátek naší ŠD II navštívil včelaři se svým poznávacím programem o včelách, včelaření a včelích produktech. Děti se dozvěděly, kdo je součástí včelí rodiny, kde včely bydlí, jak dlouho včela žije, kolik medu vyrobí včelka za svůj sice krátký, ale pilný život, jakými činnostmi se během života zabývá a kdo je jejím největším nepřítelem. Děti si prohlédly a očichaly odvíčkované včelí plástve, ve zkumavkách měly možnost poznat jak vypadá včela, vosa, sršeň a dozvěděly se mnoho dalších zajímavostí o včelách.
Společně jsme si řekli, k čemu jsou člověku dobré včelí produkty, a vyrobili si krásné svíčky. Program děti zaujal, byly aktivní, kladly otázky a společně diskutovaly. Moc děkujeme manželům Maternovým 😊🐝🥇

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.