Noc s Andersenem 2018

Noc s Andersenem je již tradiční čtenářská noc, kterou dětem chystají knihovníci a učitelé po celé České republice i v zahraničí. Stejně tradiční se stala i v naší škole, kdy se jí každoročně účastní mnoho dětí. Noc s Andersenem se koná u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, který se narodil 2. dubna 1805.

Letošní setkání bylo věnováno českému spisovateli Jaroslavu Foglarovi a jeho krásným dílům, které ovlivnily nejednoho rodiče. Příběhům Rychlých šípů.

Po ubytování se žáci pod vedením učitelů rozdělili do šesti skupin. V nich pak žáci plnili různé úkoly, procházeli noční stezkou, vypouštěli lampion štěstí a na dobrou noc zhlédli filmové zpracování Rychlých šípů.

Noc s Andersenem

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.