Zdravá 5 ve 3. třídách

Dnes naše třeťáky navštívila lektorka ze Zdravé 5 s programem „Nakupování se Zdravou 5“. Pod vedením lektorky si žáci prošli deskovou hru Obchod Zdravé 5, kde v 5 klíčových odděleních soutěžili. Odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávali bodíky, které si skupinky na závěr programu sečetly a nejúspěšnější skupinka získala věcné dárky. Sami si také vyzkoušeli virtuální nákup na jedno zdravé jídlo dne.
Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o zdravé i nezdravé stravě, ale i o nápojích. Jaké bylo překvapení, když nám lektorka přinesla prázdné láhve od Coca-Coly, ochucené minerálky nebo džusu s kostkami cukru, které tyto nápoje obsahují.
Všechny děti si odnesly vysvědčení Zdravé 5, kde měly samé 5 , protože ve Zdravé 5 je to nejlepší známka.

Zdravá 5 ve 3. třídách

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.