Uhelné Safari – zeměpisná exkurze 8.A a 8.B

Víte, jak vypadá 20 milionů let zkamenělý strom?

My ano. Vybraní žáci 8. tříd se dne 25. června, těsně před vysvědčením, zúčastnili vzdělávací exkurze Uhelné Safari. Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit – lomů za plného provozu a na rekultivace. Veřejnosti i školním skupinám tak umožňuje nejen se zblízka seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě.

Na žáky i jejich pedagogický doprovod čekala návštěva těchto zmíněných lokalit a zajímavostí: Hipodrom Most, vyhlídková terasa lomu Vršany, těžba skrývky rýpadlem KU800, těžba uhlí rýpadlem KU300 a prohlídka budovaného jezera Most.

V lomu Vršany se žáci také mohli podívat, jak vypadá 20 milionů let starý zkamenělý strom, který byl odkryt při těžbě. Více informací o projektu na: http://www.uhelnesafari.cz/cz/, atmosféru exkurze zachycují fotografie ve fotogalerii anebo na webové stránce: http://zsabarakalovosice.rajce.idnes.cz/Uhelna_Safari_8.A_a_8.B/

Mgr. Hana Jansová

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.