Turisté mají za sebou prodloužený víkend

Turistický kroužek se vypravil na třídenní pobyt do Staré Olešky. Strávili jsme tu dvě noci a přespali v chatkách místního kempu. První den vedla naše cesta do obce Růžové, kde mají mýdlárnu RUBENS. Zde se děti něco dozvěděly o bylinkách, které se přidávají do mýdel. Pak se s nadšením vrhly do výroby tvarovaných a zdobených mýdel pomocí vykrajovátek a řezbářského náčiní. Vše si nakonec dárkově zabalily. Na závěr se proběhly bosou nohou po různých materiálech, a tím si namasírovaly svá chodidla před dlouhou cestou do kempu. Do cíle jsme dorazili po devíti kilometrech chůze krásnou přírodou těsně před večeří. Večer děti pomáhaly s vařením kotlíkové polévky a s plnými bříšky se uložily ke spánku.

Druhý den po snídani nás čekala dobrodružná cesta do soutěsek na lodičky. Děti se zájmem poslouchaly vyprávění lodního kapitána. V Hřensku byl oběd, po něm se občerstvily zmrzlinou a všichni jsme se vyvezli  výletním vláčkem na Mezní louku. Odtud dál pokračovali busem do kempu. Po večeři si děti zahrály míčové hry, opekly buřtíky a po vyčerpávajícím dni na ně opět čekala postýlka.

Ráno po dobré snídani si všichni zabalili, pohráli si v areálu a po dobrém obědě spěchali na autobus do Děčína. Tam jsme ještě navštívili zvířátka v místní ZOO zahradě, zakoupili suvenýry a domů  přijeli sice unaveni, ale spokojeni z krásně prožitého prodlouženého víkendu.

Fotogalerie ke zhlédnutí je zde: Galerie | Základní škola Antonína Baráka (zsabaraka.cz)

 

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.