Srdce láskou darované

Školní družina se zapojila do celonárodní soutěže Srdce s láskou darované. Cílem je podpora tradičních hodnot, jako jsou láska, přátelství, rodina, vzájemná úcta, podpora týmové práce a kreativity dětí.

Paní vychovatelky s dětmi se rozhodly podpořit práci sestřiček a pracovníků v domovech pro seniory a v této nelehké situaci jim alespoň na chvíli zpříjemnit pracovní dobu. V každém ze čtyř oddělení družiny se vyráběly dárečky ve tvaru srdce z různých materiálů. Jedno oddělení peklo perníčky, druhé odlévalo čokoládová srdíčka, třetí tvořilo z keramiky a čtvrté oddělení vyrobilo krásná srdíčka z papíru. Ze všech výrobků se utvořily balíčky a ty se předaly do Městské nemocnice Litoměřice, na oddělení Covid a LDN. Další putovaly do pečovatelského domu v Lovosicích a Libochovicích.

Od obdarovaných přišla velmi milá poděkování a fotografie. Vše jsme předali dětem, aby poznaly, že i zdánlivě malá pomoc má velký význam.

Děti ze ZŠ Antonína Baráka rozdávaly srdíčka. Pečovatelům a zdravotníkům | Litoměřicko24 (litomericko24.cz)

Srdce od základní školy A. Baráka – Lovosický dnešek (lovosice.com)

 

Tento příspěvek patří mezi Kronika, Napsali o nás. Uložte si trvalý odkaz.