Sluneční soustava a distanční výuka v 5.B

Víte, že? Uvnitř Mléčné dráhy se nalézá malá oblast a v ní Slunce a devět planet, kam patří i naše Země.

Víte, že? Slovo planeta je odvozeno od řeckého planetes, což znamená poutníci, tuláci. Slovo planeta tedy označuje oběžnici kolem Slunce.

Víte, že? Při procházkách na Měsíci nenajdeme jedinou známku života?

Ani v době distanční výuky nezahálí žáci 5.B. a v hodinách přírodovědy se vydali do Vesmíru.

Jako opravdoví badatelé navštívili naši galaxii – sluneční soustavu. Zjistili, že každá planeta soustavy je jiná, každá je něčím zvláštní. Jedno však mají společné – nesvítí vlastním světlem. Můžeme je pozorovat jenom proto, že jsou osvětleny Sluncem.

Výsledkem těchto zjištění je vytvoření dvaceti nádherných slunečních soustav, které jsou vystaveny v prostorách školy.

Můžete si vše prohlédnout na fotografii a určitě je budete obdivovat, až se všichni vrátíme do školy.

Všechny jsou velmi zdařilé, nápadité a žáci zaslouží velikánskou pochvalu.

Mgr.Helena Bušková

Sluneční soustava – 5.B