Školní družina a srdce z lásky darované

Letos se koná již 10. ročník soutěže Srdce láskou darované. Tento celorepublikový projekt podporuje tradiční lidské hodnoty, jako jsou láska, přátelství, rodina a vzájemná úcta.

Do soutěže se zapojili žáci ZŠ Antonína Baráka ze školní družiny a všechny paní vychovatelky. Rozhodli se, že společně upečou a nazdobí tři velká perníková srdce.

Žáci si sami určili, že srdcem obdarují seniory z Lovosic.

Ve spolupráci s Městským úřadem Lovosice jsme mohli navázat kontakt se třemi seniory města, kteří i přes svůj vysoký věk stále svým životním elánem a činností přispívají do života Lovosic.

Smyslem samotné návštěvy bylo, aby si žáci se seniory popovídali a předali jim perníkové srdíčko s přáním a věnováním, které pro ně s láskou vyrobili.

Všechna setkání obou generací byla velmi emotivní. Došlo i na prohlížení fotografií a líčení různých životních událostí. Děti poznaly, že i člověk v pokročilém stáří může být aktivní a že jeho nasbíraná životní moudrost vyvolává úctu a pokoru.

Tak teď jen držte pěsti, aby naši žáci získali svým činem i body odborné poroty.

O tomto projektu vznikla i videoreportáž:

Srdce láskou darované ZŠ Antonína Baráka 2024 (youtube.com)

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.