Recitační soutěž očima 5.A

12.února se konalo školní kolo v recitaci. Ale již celý měsíc leden se žáci z 5.A na tuto školní akci velmi pečlivě připravovali. Prvořadým úkolem bylo, vybrat vhodné texty, které by se dětem líbily a hlavně, aby byly vtipné. Zvolili texty z knihy básní Petra Šruta – “Příšerky a příšeří”.

                   V hodinách českého jazyka-čtení procvičovali intonaci, důraz, pomlky a vše, co s dobrým přednesem souvisí.

                   Nejprve proběhlo ve třídě třídní kolo. Bylo velmi obtížné vybrat ty nejzdařilejší přednesy. Všichni se snažili, všichni zápolili  s ohromným zaujetím a elánem. Hodnotili spolužáci a paní učitelky. Nakonec byli vybráni: Štěpán Belžík, Antonín Ptáček, Anastázie Jelínková a Barbora Kovářová. Škoda – všichni se moc těšili, že budou moci též ukázat své umění.

A jak to vše dopadlo? Výtečně – všichni naši kamarádi byli vynikající. První místo obsadil Štěpán, těsně následován Toníkem, kterému na paty šlapala děvčata Barunka a Stázka.

Máme radost, že mezi námi máme takové vynikající recitátory.

Velikou pochvalu a poděkování patří všem dětem z 5.A , které jsou velmi šikovné a aktivně se účastní všech akcí školy.

 

                                                                                     Mgr.Helena Bušková

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.