Projekt Zdravá výživa

 

Dne 17. 10. 16 proběhl na naší škole projekt na téma „Zdravý životní styl“. Projekt navázal na týdenní soutěž Zdravá svačinka. Žáci během něho byli vedeni ke zdravým stravovacím návykům a aktivnímu pohybu. Zapojili se aktivně do činností týkajících se správného jídelníčku a rozpoznávání zdravé a nezdravé výživy.

   Žáci prvního stupně diskutovali o zdravé výživě, pracovali ve skupinách, sestavovali pyramidu zdravé výživy, vyplňovali připravené pracovní listy a pokusili se vytvořit zdravý pokrm (zdravé jednohubky, ovocné saláty…).

   Společným výstupem bylo vytvoření dvou postaviček ZDRAVÍKA a JEDLÍKA. Těla těchto chlapců se skládala pouze z jídla, které odpovídala jejich názvům. Zdravík byl sestaven jen ze zdravých pokrmů. Na Jedlíkovi si mohli povšimnout jeho negativních zlozvyků – stravování se sladkým jídlem nebo nezdravým jídlem z bufetů a fast foodů.

   Cílem projektu bylo žákům ukázat možná rizika spojená s nezdravou výživou a přiblížit žákům správné stravovací návyky.  

                                                                           Mgr. Monika Brandýská  

Fotografie z projektu si můžete prohlédnout zde: Projekt Zdravá výživa

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.