Projekt Mexiko v 5.A

Mexický den – 23.1.

 

         Svůj mexický den si žáci 5.A opravdu užili.  Velmi pečlivě se připravovali. Nejdříve si vybrali zajímavá témata – historie, sport, města, fauna, flora, gastronomie a hlavně připravit si tradiční oblečení obyvatel Mexika – krásná ponča a klobouky. Celý týden vyhledávali informace, tiskli a malovali obrázky, sestavovali plakáty, které vystavili na chodbě školy. Na výstavce bylo k nahlédnutí typické ovoce a koření. Nezapomněli ani na tradiční narozeninovou hru a děvčata vyrobila tři piňaty. V předvečer návštěvy třídu vyzdobili balónky v barvě mexické vlajky.

         Moc se těšili, až přijede pan velvyslanec – den “D” nadešel. Žáci- v tradičních pončech s klobouky na hlavách – hosta přivítali mohutným pozdravem Buenos dias a španělsky osobně panu velvyslanci třídu představil Toník Ptáček. Ostatní významnému hostovi říkali, co nejzajímavějšího se o Mexiku dozvěděli, co je překvapilo, co ohromilo.

         Víte, že název Mexiko znamená v jazyce náhuati “pupek světa”, že Mayové jako jediní v té době používali nulu, že název sopky Popokatepétl se využívá jako jazykolam, že olmécká civilizace postavila před 1 500 př.n.l. první pyramidu, že pončo je tradiční oblek Mexičanů, že hlavní město dlouho patřilo mezi největší města…..

         Pan velvyslanec byl velmi milý, vstřícný, vše ho zajímalo. Neodmítl ani prosbu o společné foto.

         Na závěr dne měli žáci připravený pracovní list s křížovkou a veškeré získané informace využili při plnění – nasmáli se při srážení piňaty, které se moc nepovedlo.

         Projekt Mexiko se moc líbil, všichni pracovali s chutí a do akce se zapojila celá třída a všichni si  zasloužili velikou pochvalu.

 

                                                                  Mgr.Helena Bušková

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.