Projekt 5.A „Teď učím já“

“Má-li se člověk stát člověkem, musí se vzdělávat”

Jan Ámos Komenský

TEĎ UČÍM JÁ

28. března jsme si připomněli narození učitele národů Jana Ámose Komenského, pro odvážné žáky z 5.A byl připraven projekt TEĎ UČÍM JÁ.

Odvážní žáci se převtělili do role učitelů, vybrali si oblíbený předmět, pečlivě si napsali “přípravy” a s chutí se pustili do akce.

Pod taktovkou učitelek Barunky Kovářové, Anetky Smolkové, Anetky Němčanské se počítalo, dělilo dvojcifernými čísly, psala se pětiminutovka, v obchodě se nakupovalo vybrané zboží a pomocí desetinných čísel sčítali své nákupy a kontrolovali, zda se jim vrací správné peníze na tisícovky nebo pětistovky.

Na dovolenou se vydali s učitelem Toníkem Ptáčkem – do kufrů si žáci zabalili nezbytné věci a pak pomocí hry zdůvodnili svoji volbu. S učitelem Lukášem Červeným se proměnili v oblíbené pohádkové nebo comiksové postavy a společně besedovali o svých idolech.

Na cestu objevů své žáčky zavedl učitel Eda Prokeš v přírodovědě. Své žáky zasvětil  do tajů chemie. Nejdříve pomocí bonbonků se před očima objevila nádherná duha. Pomocí vody, barvy a cukru si pak zjistili, co způsobuje hustota tekutiny, vytvářeli zajímavé barevné kompozice.

Vyučovalo se i v hodinách anglického jazyka – psaly se testy, slovíčka, vedly se rozhovory.

Samozřejmě se i pečlivě známkovalo, rozdávala se razítka i samolepky.

Na pečlivé a pozorné žáčky si zahrály i paní učitelky.

Všichni ke společnému projektu přistupovali velice zodpovědně,  žáci pracovali pečlivě, byli hodní a pozorní a moc  si tento týden užili.

Velikou pochvalu zaslouží nejen pedagogický sbor 5.A, ale i celá úžasná třída.

Mgr. Helena Bušková

Škola horu. Projekt Teď učím já.

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.