Projekt 4. a 5. tříd – Finanční gramotnost

Většina dětí dnešní doby si neváží maličkostí a toho, co pro ně rodiče a okolí dělá. Vše berou jako samozřejmost. „To nevadí, že jsem to zničil, rodiče mi koupí nové“ – často toto slýcháme z úst našich ratolestí. Zaslepené moderní technikou a chtíčem už nevidí, že se rodiče musí v práci ohánět, aby jim mohli dopřát luxus, jež si přejí.
Dnešní projektový den, zaměřený na finanční gramotnost, měl žákům 4. a 5. tříd alespoň maličko otevřít oči a nechat je nahlédnout do reality života dospělých. Vyzkoušeli si hospodaření s určitou částkou financí domácího rozpočtu díky velmi propracovanému programu. Spolupráce, logické myšlení, opuštění od lákadel „nezbytných“ pro život a dalších faktory spjaté s tématem „FINANCE“ – vše perfektně zvládli a snad si do života odnesli pár důležitých a reálných informací.

FG 4. a 5. tříd

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.