Pes přítel člověka – přednáška v 3.A

Dne 17. 2. 2016 jsem si pro své žáky třídy 3.A připravila překvapení a zajistila pro ně přednášku s názvem PES PŘÍTEL ČLOVĚKA.

Do třídy přišly dvě přednášející s dvojicí speciálně vycvičených canisterapeutických psů. Přednáška byla vytvořena na míru dětem, podle jejich věku. Děti se naučily o různorodosti psích ras a o tom, jak se může pes využívat (canisterapie, záchranářský pes aj.).

Pomocí interaktivní tabule – obrázků se žáci naučili rozlišit, jak vypadá pes, který je v klidu, pes, který si chce hrát a pes, který na nás chce zaútočit.

Nejdůležitější částí přednášky byla beseda o bezpečnosti při styku s cizím psem, kdy byla dětem přiblížena základní pravidla, jak se chovat, když narazíme na psa, který chce zaútočit (např. nedívat se mu do očí, neotáčet se k němu zády, odcházet od psa bokem, nemluvit na něj, nekřičet atd.). Děti se také naučily tzv. klubíčko – nejlepší ochrana před psem.

V závěru přednášky přednášející ukázaly dětem, co vše jejich speciálně vycvičení psi umí (např. sundat botu, sundat mikinu, podat nějaký předmět, vyhledat a označit nehýbajícího se člověka aj.).

Děti byly z přednášky a kontaktu se psy nadšeny a věřím, že si odnesly mnoho důležitých informací.

Mgr. Martina Šenfeldrová

Fotogalerie z akce je zde: Pes nejlepší přítel člověka

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.