Netradiční angličtina – baking chocolate muffins

Po dlouhé přestávce se sešla třetí pečící parta tohoto školního roku. Dalším anglickým dezertem jsme měli na programu čokoládové muffiny.

11 žáků bylo rozděleno do 3 skupin, kterým paní učitelka po zopakování anglických slovíček pro kuchyňské nádobí a ingredience, dávala pokyny k přípravě v angličtině. Po 20 minutách, kdy každý žák dal ruku k dílu, bylo těsto připraveno, nalito do pečících košíčků a vloženo do trouby. V době pečení si žáci s paní učitelkou stihli zahrát 3 kolektivní hry.

Po upečení jsme muffiny ještě posypali moučkovým cukrem, udělali si k nim čaj – někdo po anglicku s mlékem, a pustili se do našich výrobků, které byly díky rozpuštěné čokoládě vynikající.

DSC_2017

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.