Na skok do Myanmaru a Indonésie

V rámci zeměpisného semináře v 8. třídách proběhla dne 25. dubna dvouhodinová prezentace Jitky Řezníčkové, která na tři měsíce odcestovala do jihovýchodní Asie, kde poznávala místní kulturu a přírodu.

Žákům představila tyto dvě geograficky vzdálené netradiční země – Myanmar (dříve Barma) a Indonésii. Své vyprávění zpestřila pěknými fotografiemi tak, aby si všichni dokázali představit, jak to v daných zemích vypadá, jací jsou tam lidé a jaké řeší problémy.

Přednáška byla zakončená vyprávěním o záchranné stanici v Indonésii, kde několik týdnu pomáhala se záchranou ohrožených druhů zvířat a vzdělávání místních lidí, jak se k těmto zvířatům zachovat, když navštíví jejich pozemky. Záchranná stanice se zaměřuje především na záchranu outloňů, kteří kvůli vypalování pralesa (pro plantáže palmy olejné) ztrácejí svá přirozená stanoviště, anebo jsou loveni jako domácí mazlíčci. Zde je odkaz na projekt záchrany outloňů: http://kukang.org/

zemepis

Přednáška se nám moc líbila, byla zpestřená zajímavými zážitky, pěknými fotografiemi, a také ukázkou místních peněz a v neposlední řadě zazněly cenné informace o ekologických problémech na Sumatře.

Žáci měli ke konci hodiny možnost si prohlédnout propagační video na záchranu outloňů a zeptat se na další detaily.

Soubory ke stažení

zachrante-outlone-2.mp4 (7 MB)

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.