Lyžařský výcvik v Čenkovicích

V týdnu 24.-31. ledna naši žáci strávili týden na horách v Čenkovicích v Orlických horách. Cílem bylo naučit se lyžovat a ti, co už jezdí, aby se v tomto krásném sportu zdokonalili a užili si týden v pěkném prostředí Orlických hor.

Ubytování a stravování v hotelu Atlas bylo bez problémové. Personál se o nás dobře staral. K dispozici jsme měli přednáškovou místnost, kde jsme se každý večer scházeli a povídali si o problematice lyžování – bezpečnosti na horách, mazání lyží, výstroji a výzbroji, historii, také nás přišel navštívit člen Horské služby, který nám přiblížil činnosti této organizace.

Po celodenním lyžařském výcviku někteří žáci využili i relaxaci ve vířivce a sauně. Poslední den kurzu se všichni zúčastnili slalomu, vyzkoušeli si tak jízdu „ v tyčích“ a mohli si porovnat své dovednosti s ostatními. Odpoledne proběhl dobrovolný výcvik na běžkách, který se nesl hlavně v duchu zábavy a zájmu o vyzkoušení nového sportu, ve kterém je naše republika ve světě známá díky našim úspěšným sportovcům.

O chod kurzu a výuku lyžování se starali naši zkušení instruktoři, bez jejich dobré práce by nebylo možné kurz zrealizovat! Děkujeme všem z vedení kurzu i těm, kteří byť třeba jen malým dílem přispěli k úspěšnému lyžařskému kurzu v Čenkovicích.

IMG_0131

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.