History park Ledčice

V sobotu 16. října 2021 se uskutečnil náš druhý turistický výlet. Počasí nám přálo, a tak jsme vyrazili vlakem do obce Mlčechvosty. Odtud jsme pak pěknou procházkou po turistické trase dorazili až do Ledčic.

Zde na nás čekal program, který se zaměřuje na historii naší země. Děti se mohly seznámit s prací archeologa a vyzkoušet si odkrývání nálezů v terénu.

Všichni si užili simulace na interaktivním pískovišti, vymodelovali si pravěké výrobky z keramické hlíny (sošky a nádobky z pravěku). Vyzkoušeli si práci terénního pracovníka – odkrývání archeologické lokality tak, aby co nejméně poškodili okolní prostředí.

Dozvěděli se mnoho zajímavého, pak se občerstvili a zakoupili suvenýry. Domů odjížděli spokojené.

Turistický výlet do Ledčic

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.