Pobyt žáků v Coswigu v rámci projektu Erasmus+ „Ahoj Evropo, spojení navázáno“

V rámci projektu Erasmus+, financovaného Evropskou unií, navštívili žáci osmých tříd partnerskou školu Leonhard-Frank-Oberschule ve městě Coswig v Německu. Projekt s názvem „Ahoj Evropo, spojení navázáno“ měl přispět k obnovení vztahů, které byly přerušeny zejména kvůli covidové pandemii. Přejeme si, aby naši žáci opět navazovali vztahy s vrstevníky a rádi bychom přidali i přeshraniční rozměr. Hlavním cílem bylo seznámit žáky s kulturou sousedního státu a odbourat jazykové bariéry.

Program byl opravdu bohatý. Navštívili jsme významné kulturní památky spjaté s česko-německou historií, jako pevnost Königstein, zámek Moritzburg, porcelánku v Míšni. Strávili jsme pěkný den na partnerské škole, hráli seznamovací hry, lezli na lezecké stěně v Boulderdomu, společně vařili a sportovali. Zážitků máme opravdu mnoho. Navázali jsme nová přátelství, a to jak mezi žáky, tak pedagogy. Proto už plánujeme další setkání, na která se velmi těšíme.

Tento příspěvek patří mezi Novinky, Školní projekty a granty. Uložte si trvalý odkaz.