Den Země pohledem 6.A

V pátek 12. 5. 2017 jsme v rámci oslavy Dne Země vyrazili do přírody. Naše třída 6. A navštívila Borečský vrch.

Ráno jsme vyrazili autobusem do Režného Újezdu, odkud je to na vrchol jen kousek. Cestou jsme poznávali různé chráněné rostliny, které se zde objevují. Naslouchání zvířatům nám šlo už o trochu hůře, být tiše není naší nejsilnější stránkou. Kopec je ale velmi pozoruhodný – neskrývá jen množství krásných rostlin, ale je zde také unikátní výskyt geologického jevu tzv. mikroexhalace a ventarol.

Po úspěšném zdolání Borče jsme se občerstvili zmrzlinou v kiosku v krásně upravené morušové zahradě, kde moruše právě kvetly. Našemu výletu nechybělo ani seznámení se právě vylíhnutými kuřátky.

Cestu zpět do Lovosic jsme absolvovali již pěšky a v tak krásném počasí to byla skvělá zábava!

Třída 6.A

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.