Den Země a 6.A

Poznat přírodu k oslavám Dne Země se 6.A vydala na kopec Kalvárii nad Velkými Žernosekami, jindy také nazývaný „Tři kříže“, které mu opravdu dominují. Cestu do cíle jsme si zkrátili jízdou vlakem do Malých Žernosek, kde už na nás čekal přívoz, který nás převezl na druhou stranu řeky.

Podél Labe jsme šli po cyklostezce až k úpatí hory, kde jsme začli stoupat prudkými serpentinami až na vrchol. Cesta byla opravdu příkrá, ale celá třída ji zvládla velmi rychle, a nahoře už na nás čekal nádherný výhled.

Po krátké svačině dostaly skupinky žáků čas na splnění úkolů. Žáci měli například zakreslit panorama kopců a pojmenovat je (Třešňovka, Radobýl, Hazmburk, Lovoš, Milešovka, Dubičná…), cestou nafotit nebo nasbírat vzorky rostlin, se kterými se nejčastěji setkali, ale také zamyslet se nad správným chováním v přírodě. Poslední bod jsme si mohli vyzkoušet na vlastní kůži.

Bohužel jsme byli svědky okamžiků, kdy ne všichni spolužáci věděli, že v přírodě nekřičíme, neodhazujeme odpadky do řeky, nebo nechodíme mimo vyznačené stezky. Tento výlet nám alespoň pomohl k znovu uvědomění si chování mimo třídu a monitory počítačů. I když pro některé znamenala vycházka spíše možnost nasbírat spoustu selfie, které odpoledne putovaly na facebook…

Na vedlejším vyhlídkovém bodě jsme si udělali společnou fotku a na přilehlé louce si zahráli pár bojových, běhacích her. Obloha se nám začala zatahovat, k mrakům se přidal silný vítr, proto jsme se po hodině hraní rychle vydali na cestu zpět k přívozu. Přesto zpáteční cesta neznamenala jen chůzi – paní učitelka měla přivravenou další hru s názvem „Chechtáci“. Název této hry je naprosto odpovídající, protože se smála celá třída ve snaze ulovit co nejvíce lístečků od svých spolužáků. Počasí vydrželo bez deště, proto jsme si cestu zpět už nekrátili, ale do Lovosic došli pěšky po svých.

Za 6.A Bc. Veronika Anderková, třídní učitelka

Fotografie z výletu si prohlédněte zde: Den Země a 6.A

13078249_10208836512017300_1569870578_o

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.