Nevidí, a přesto žijí bohatým společenským i sportovním životem – beseda 5.B

Podívat se na hezkou pohádku, prohlédnout si obrázkovou knížku, jít do kina, připravit se na vyučování – běžné, pro nás samozřejmé a normální věci.

Ale jak tyto situace řeší a jaký je život nevidomých nebo lidí se zbytkem zraku? Takové otázky a mnoho dalších přišli mezi žáky 5. tříd zodpovědět manželé Krajíčkovi i se svým pomocníkem – vodícím psem Plutem. Oba dva často potkáváme ve městě.

Dozvěděli jsme se, že pan Krajíček již jako nevidomý vystudoval vysokou školu, je aktivním sportovcem a vášnivým čtenářem. Už také víme, jak se zachovat, potkáme-li nevidomého na chodníku, viděli jsme, jak nevidomí poznávají bankovky, na kalendáři si každý našel své jméno napsané v Braillovu písmu, děvčata zajímalo, jaké pomocníky má v kuchyni paní Krajíčková. Nakonec své dovednosti a schopnosti předvedl i Pluto.

Hodina povídání rychle uběhla – a přišel čas se rozloučit. Děti odměnily Pluta velkým sáčkem piškotů a potleskem se rozloučily se zajímavými hosty.

Mgr. Helena Bušková

Více fotografií si prohlédněte zde: Nevidomí manželé Krajíčkovi a pes Pluto

DSCF1181

Tento příspěvek patří mezi Kronika. Uložte si trvalý odkaz.