Společně se žáky z Berlína a žáky 9. tříd pracujeme na projektu „Už nikdy válka“.
První den patřil seznamování, společným aktivitám a komunikaci v angličtině i němčině. Odpoledne jsme navštívili Památník Terezín, kde jsme si připomněli tragické události druhé světové války.Další den jsme strávili v Památníku Lidice. Návštěva byla pro všechny velmi silným a emotivním zážitkem, který jsme následně zpracovali při společné skupinové práci ve škole.
Závěrečný den projektu proběhl v Praze. Prošli jsme Staré Město a Židovskou čtvrť, plnili společné úkoly a na závěr projekt vyhodnotili. Odnášíme si nejen nové znalosti a zkušenosti, ale i česko-německá přátelství.
Děkujeme za podporu Česko-německému fondu budoucnosti.
Sady pionýrů 361/4
410 02 Lovosice
Datová schránka: q2p3c7e