Náš ekotým 2. stupně zapojený do mezinárodního programu Ekoškola se dlouhodobě věnuje tématu voda.
Společně jsme hledali způsoby, jak šetřit vodou a chovat se šetrněji k životnímu prostředí. Výsledkem naší práce je konkrétní krok – získání barelů na sběr dešťové vody.
Velké poděkování patří panu Boučkovi z firmy FCC Prosmyky a panu Juričkovi z kamenolomu KUBO Malé Žernoseky, kteří nám barely věnovali.
Dešťovou vodu budeme využívat k zalévání záhonků na školním pozemku. Pomáháme tak šetřit pitnou vodu a zároveň podporujeme naši školní zeleň.
Děkujeme všem, kteří společně s námi pomáhají chránit přírodu.
Sady pionýrů 361/4
410 02 Lovosice
Datová schránka: q2p3c7e