Online výuka – MS Teams a MS Outlook

Vážení rodiče,

informujeme Vás, že v rámci povinné distanční výuky připravujeme aktivity, které by umožnily pravidelnou obrazovou komunikaci mezi pedagogy a žáky formou videovýuky, a to pomocí Microsoft Office 365 – Teams, který mají všichni žáci k dispozici zdarma.

Tato aplikace slouží jednak pro online setkávání, vzájemnou komunikaci, distribuci materiálů, zadávání a plnění úkolů, testů,… atd. Součástí balíčku Microsoft 365 je pro žáky k dispozici online verze programů Word, Excel, PowerPoint a Outlook. Tyto programy mohou žáci využít pro tvorbu referátů, seminárních prací, výpisků, tabulek, a komunikaci s vyučujícím. Součástí je i cloudové úložiště, které žákům umožní online ukládání, přeposílání a sdílení dat.

Pro účast na MS Teams je zapotřebí: počítač připojený k internetu, sluchátka nebo reproduktor, případně mikrofon (a web kamera), popř. chytrý telefon. Funkce aplikace jsou snadno ovladatelné, srozumitelné pro uživatele.   

Věříme, že tento způsob komunikační platformy usnadní výuku na dálku. Avšak zároveň si také uvědomujeme, že při zavádění MS Teams se neobejdeme bez Vaší pomoci  (zvláště u mladších žáků).

V případě problémů s instalací a užíváním MS Teams pište na email: alena.ptackova@zsabaraka.cz.

                                                                                   Mgr. Daniela Deusová, ředitelka školy

 

Zde jsou přehledné návody (převzato):

Přihlášení-do-Office-365

Přihlášení-do-Teams

Video návody:

 

Soubory ke stažení

prihlaseni-do-office-365.pdf (803 KB)
prihlaseni-do-teams.pdf (835 KB)

Tento příspěvek patří mezi Novinky. Uložte si trvalý odkaz.