Vydařené soustředění dramatického kroužku

Motto: Samá práce a žádná hra dělá z Honzy hlupáka /anglické přísloví/

Soustředění dramatického kroužku se již po druhé konalo ve dnech 3. – 5. listopadu v hotelu Racek v Úštěku. Při různých hrách a cvičeních si malí herci a herečky rozvíjeli a obohacovali svoji obrazotvornost, fantazii a představivost. Navzájem si mezi sebou uvědomovali schopnost komunikace, vzájemnou pomoc a hlavně ochotu ke spolupráci.

Společně navštívili místní sklárnu, obdivovali těžkou a namáhavou práci sklářů. Po exkurzi byli obdarováni panem sklářem na památku krásným skleněným prasátkem pro štěstí.

Samozřejmě nemohli vynechat proslulou úštěckou šatlavu – zde si ochotníci vyzkoušeli katovskou práci, prohlídli mučící nástroje a vězení ve sklepení.

Poslední večer byl věnován dramatizaci pohádky “Šípková Růženka” – celé představení včetně scénáře a rekvizit si museli herci a herečky sami zrežírovat, vyrobit. Pohádka byla moc kouzelná. Celému hereckému osazenstvu patří velké poděkování a pochvala.

Celé soustředění proběhlo v naprostém klidu a pořádku – děti svým zodpovědným chováním a pracovitostí reprezentovaly svoji školu – Základní školu A.Baráka.

Projekt byl financován z dotačního programu města Lovosice Sport a volný čas 2017.

Mgr.Helena Bušková, vedoucí dramatického kroužku

Fotografie si můžete prohlédnout zde: Soustředění dramatického kroužku Úštěk 2017

Zde se podívejte na zdařilé video: Šípková Růženka v podání dramatického kroužku